Dietetyk

Dietetyka jest nauką zajmującą się racjonalnym odżywianiem osób zdrowych, jak i posiadających wybrane jednostki chorobowe. Dietetycy skupiają się na korygowaniu błędów wynikających ze złego doboru jadłospisu, jak i pomocą w żywieniu przy istniejących chorobach, co prowadzi do podwyższenia komfortu życia pacjenta.

FLOSMED proponuje Państwu konsultacje u dietetyk Marii Mruk.

flos1Maria Mruk jest absolwentką kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Aktualnie kontynuuje swoją edukację na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego na wydziale lekarskim II. W swojej pracy spotyka się z pacjentami z rozmaitymi jednostkami chorobowymi i problemami z odżywianiem zarówno na oddziale w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, jak i w cateringu dietetycznym LYFE.

Przy dobieraniu diety do pacjenta Maria Mruk zwraca największą uwagę na jej personalizację, sezonowość w doborze składników takich jak warzywa i owoce, a także różnorodność.

Młody wiek i środowisko Uniwersytetu Medycznego, a także aktywna działalność w Kole Naukowym oraz uczestnictwo w licznych konferencjach pozwalają na ciągłe pogłębianie wiedzy i pozostawanie na bieżąco z najnowszymi trendami żywieniowymi. Codzienne analizowanie przypadków osób cierpiących na nietolerancję glutenu, laktozy, alergie pokarmowe, problemy z nadmierną wagą przyczynia się do coraz skuteczniejszego działania.

Cennik:
Konsultacja wstępna 130 zł
Ułożenie jadłospisu na 7 dni 150 zł
Analiza składu ciała 60 zł
Wizyta kontrolna 100 zł
Ułożenie jadłospisu na 14 dni 250 zł