Ginekolog – Położnik
Ginekolog – Położnik
FLOSMED oferuje Państwu konsultacje u lekarzy ginekologów: lek. Beaty Mrzewki-Rogacz, lek. Pauli Mikołajskiej-Ptaś, lek. Katarzyny Paneckiej-Myszy, lek. Piotra Piekarskiego, dr n.med. Magdaleny Adamczyk, lek. Moniki Pyszczyńskiej,dr n.med. Anny Roztockiej-Kuc, dr n. med. Magdaleny Barlik, lek. Karoliny Andrzejak, lek. Ewy Jaguszewskiej oraz lek. Doroty Kolanowskiej
Od listopada 2019 jest młodszym asystentem w Klinice Rozrodczości w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UMP w Poznaniu, pełni dyżury w szpitalnej Izbie Przyjęć i na Sali Porodowej.
Absolwentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ukończonego z listem gratulacyjnym Rektora. 2018-19 zatrudniona w Oddziale Klinicznym Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu (szpital III stopnia referencyjności).
Prowadzi badania naukowe nad cukrzycą ciążową oraz regularnie uczestniczy w kursach doszkalających z zakresu położnictwa, ginekologii i ultrasonografii.
Lek. Paula Mikołajska-Ptaś
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im.K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Obecnie kontynuuje szkolenie specjalizacyjne z położnictwa i ginekologii w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych UM w Poznaniu.
Ukończyła Podyplomowe Niestacjonarne Studium Metodologii Badań Naukowych UMP, w ramach którego w 2019r. otworzyłam przewód doktorski. Jest uczestniczką wielu kursów, szkoleń i kongresów.
Odbyła staż w zakresie perinatologii i ciąży wysokiego ryzyka w King’s College Hospital w Londynie.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Europejskiego stowarzyszenia osób specjalizujących się w położnictwie i ginekologii ENTOG.
Lek. Katarzyna Panecka-Mysza
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z położnictwa i ginekologii w Klinice Perinatologii i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Posiada doświadczenie w zakresie dyżurów na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz pracy ambulatoryjnej. Jest w trakcie pisania rozprawy doktorskiej, współautorką podręczników: “Położnictwo i Ginekologia” oraz „Farmakoterapia w położnictwie”. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych
warsztatach, kursach i wykładach. W codziennej pracy stawia na rzetelnie przeprowadzone porady i badania w komfortowej atmosferze.
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego i Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego W Poznaniu. Aktualnie odbywa specjalizację Ginekologi i Położnictwa w Klinice Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu w Ginekologiczno Położniczym Szpitali Klinicznym w Poznaniu przy ulicy Polnej 33. Jednocześnie w Szpitalu tym pełni dyżury w obrębie Sali Porodowej i Izbie Przyjęć, a także w ramach Studiów Doktoranckich prowadzi zajęcia ze studentami. Uczestniczy w licznych krajowych i zagranicznych zjazdach z zakresu ginekologii i położnictwa dążąc do pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich umiejętności.
Jego główne zainteresowania koncentrują się wokół diagnostyki oraz leczenia niepłodności. Zajmuje się opieką nad kobietą ciężarną, poradnictwem antykoncepcyjnym, diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania oraz okresu okołomenopauzalnego, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń ginekologicznych, oceną owulacji.
Lek. Magdalena Adamczyk
01.10.2018 i obecnie- doktorant 4-letnich stacjonarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie na pierwszym roku studiów) w Ginekologiczno- Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33; Klinika Rozrodczości.
17.11.2014 r. i obecnie- młodszy asystent, rezydent w dziedzinie Położnictwo i Ginekologia (obecnie na czwartym roku szkolenia specjalizacyjnego) w Ginekologiczno- Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33, Klinika Rozrodczości.
W 2016 roku ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, na Wydziale Lekarskim I. Specjalizuje się w położnictwie i ginekologii. Na co dzień pracuję w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu. Pełni również dyżury w oddziale porodowym i izbie przyjęć tego szpitala.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach, kongresach i kursach, między innymi
– Mazurskiej Szkoły Ultrasonografii
– Małopolskiej Szkoły Ultrasonografii
– Kursów Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od początku studiów interesowała się ginekologią i położnictwem. Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z położnictwa i ginekologii w Klinice Perinatologii i Ginekologii UM w Poznaniu. Na co dzień pracuje na Oddziale Ginekologicznym III i Położniczym II Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ul. Polnej, w którym także pełni dyżury na Sali Porodowej oraz w Izbie Przyjęć.
Jest doktorantką prof. dr hab. Grzegorza H. Bręborowicza, współautorką podręcznika “Położnictwo i Ginekologia” pod Jego redakcją oraz autorką kilkunastu publikacji naukowych w języku polskim i angielskim. Przywiązuje dużą wagę do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, w związku z czym corocznie biorę udział w kilkunastu szkoleniach, warsztatach i sympozjach dedykowanych ginekologom i położnikom. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
Dr n. med. Magdalena Barlik
W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i rozpoczęła pracę w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych w Poznaniu.
W roku 2014 r obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską (tematem rozprawy doktorskiej jest związek polimorfizmów genu czynnika VII krzepnięcia i genu tkankowego inhibitora aktywatora plazminogenu z poronieniami nawracającymi). W 2010 roku rozpoczęła specjalizację w zakresie położnictwa i ginekologii. Jej opiekunem naukowym oraz promotorem pracy doktorskiej był Pan Prof. dr hab. Krzysztof Drews. W 2017 roku zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu położnictwa i ginekologii.
W latach 2010-2021 pracowała na stanowisku adiunkta w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu.
Jest współautorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym artykułów w renomowanych czasopismach naukowych, rozdziałów w podręcznikach oraz doniesień zjazdowych.
Jest posiadaczką certyfikatów:
• Certyfikat The Fetal Medicine Foundation w zakresie oceny przezierności karku płodu (NT)
• Certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie wykonywania badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii.
Dyplom lekarza uzyskała w 2009 roku. Jest absolwentką uniwersytetu medycznego w Poznaniu.
Szkolenie specjalizacyjne z ginekologii i położnictwa rozpoczęła w 2011 roku W GPSK w Poznaniu.
Na co dzień pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej. Autorka wielu publikacji i doniesień zjazdowych w czasopismach polskich i zagranicznych m.in 1.Lożysko wrosnięte u pierwiastki- perinatologia. Neonatologia i Ginekologia Tom 220092. Sexual frigidity-Archives of perinatal medicine 21. 20153.
Przydatność ultrasonografii dopplerowskiej w kwalifikacji pacjentek z rozrostami endometrium do małoinwazyjnych technik destrukcyjnych -Przegląd Ginekologiczno-Położniczy 2009 (1)
Brała udział w licznych szkoleniach w Polsce i za granicą z zakresu patologii ciąży, ultrasonografii w ginekologii i położnictwie oraz endokrynologii ginekologicznej. Posiada liczne certyfikaty z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii. W swojej codziennej praktyce zajmuje się również kwalifikacja pacjentek do operacji ginekologicznych m.in:
– mięśniaków macicy
– guzów i zmian w obrębie przydatków
– zaburzeń statyki narządów płciowych
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, aktualnie doktorantka tegoż uniwersytetu. Obecnie w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Klinice Ginekologii w GPSK ul. Polna 33 w Poznaniu, w którym również pełni dyżury na Sali Porodowej oraz w Izbie Przyjęć. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Współautorka publikacji i wystąpień zjazdowych. Nieustannie podnosząca swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach, kongresach i kursach.
Ginekolog Dorota Kolanowska
Dr Dorota Kolanowska specjalizuje się w położnictwie i ginekologii. Na co dzień pracuje w Ginekologiczno – Położniczym Szpitalu Klinicznym w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych w Poznaniu przy ul. Polnej. Pełni również dyżury w Oddziale Porodowym i Izbie Przyjęć tego szpitala. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Ukończyła w 2017 roku studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. Od 2019 roku jest słuchaczką Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach, kongresach i kursach, zarówno w Polsce ( m.in. Mazurska Szkoła Ultrasonografii, Kursy ultrasonografii w położnictwie i ginekologii organizowane przez Sekcję Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników), jak i za granicą (m.in. odbyłam szkolenie na Uniwersytecie Wiedeńskim). Jest autorką publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.
Jej głównym obiektem zainteresowań są zagadnienia z zakresu fizjologii i patologii ciąży. Swoją codzienną praktykę zawodową opieram na najnowszych wytycznych światowych.
Ponadto zajmuje się m.in. leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, zakażeń pochwy i sromu, poradnictwem antykoncepcyjnym, w tym zakładaniem wkładek wewnątrzmacicznych, a także leczeniem nieprawidłowych krwawień macicznych, niepłodności, endometriozy, nadżerek, zaburzeń miesiączkowania.
Posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim.
Zakres diagnostyki i badań prowadzonych w przychodni FLOSMED:
• Prowadzenie ciąży
• Ultrasonograficzna ocena budowy i rozwoju płodu
• Poradnictwo w zakresie antykoncepcji i planowania rodziny
• Opieka ginekologiczna- profilaktyka i leczenie
• Ultrasonograficzna ocena przepływów dopplerowskich
• Ultrasonografia ginekologiczna
• Zaburzenia miesiączkowania
lek. Beata Mrzewka-Rogacz:
- konsultacja ginekologiczna + USG – 220 PLN
- konsultacja położnicza + USG – 240 PLN
lek. Paula Mikołajska-Ptaś:
- konsultacja ginekologiczna + USG – 220 PLN
- konsultacja położnicza + USG – 250 PLN
- USG PIERSI – 180 PLN
lek. Katarzyna Panecka-Mysza:
- konsultacja ginekologiczna + USG – 250 PLN
- konsultacja położnicza + USG – 280 PLN
lek. Piotr Piekarski:
- konsultacja ginekologiczna + USG – 220 PLN
- konsultacja położnicza + USG – 250 PLN
lek. Magdalena Adamczyk:
- konsultacja ginekologiczna + USG – 250 PLN
- konsultacja położnicza + USG – 280 PLN
lek. Anna Roztocka-Kuc
Dr n. med. Magdalena Barlik
Lek. Karolina Andrzejak
Lek. Ewa Jaguszewska
Pozostałe usługi :
- cytologia ginekologiczna – 50 zł (sama cytologia bez konsultacji)
- posiew bakteriologiczny – 40 zł
- posiew na beztlenowce – 43 zł
- biocenoza pochwy – 30 zł
- posiew w kierunku paciorkowca grupy B – 40 zł
- cytologia jednowarstwowa LBC – 160 zł
- Założenie wkładki antykoncepcyjnej – 600 zł – 1000 zł (cena za usługę tj. bez wkładki, wkładkę pacjentka nabywa indywidualnie do potrzeb)
- Usunięcie wkładki antykoncepcyjnej – 300 zł
- Monitorowanie owulacji – 50 zł za każdą ocenę