Fizjoterapia ortopedyczna
Fizjoterapia uroginekologiczna

Zapraszamy do korzystania z usług naszych najlepszych fizjoterapeutów!
Oferujemy Państwu konsultacje u: dr n. o zdr. Natalii Smolarek, mgr Daniela Borowskiego, mgr Jakuba Urbanowicza oraz mgr Marcela Maciejewskiego.

Dr n. o zdr. Natalia Smolarek
fizjoterapia kobieca, uroginekologia
Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Począwszy od studiów licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych kończąc na uzyskaniu w 2012 roku tytułu doktora nauk o zdrowiu. Od 2006 roku pracuje w KLINICE GINEKOLOGII OPERACYJNEJ w Ginekologiczno – Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Polnej w Poznaniu na stanowisku starszego asystenta fizjoterapii. Sprawuje kompleksową opiekę fizjoterapeutyczną nad kobietami po operacjach ginekologicznych, po porodach oraz w trakcie leczenia onkologicznego. Od roku 2012 prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży w „Polnej Szkole Rodzenia”.
Czym się zajmuje fizjoterapeuta kobiecy/uroginekologiczny dr n. o zdr. Natalia Smolarek?
W swojej praktyce zajmuje się fizjoterapią bólu kobiet w ciąży i połogu, terapia blizn po cięciu cesarskim i operacjach ginekologicznych, rehabilitacją przed i po operacjach ginekologicznych z dostępu brzusznego i pochwowego, terapią mięśni dna miednicy mniejszej, terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha, zaburzenia czynności dolnych dróg moczowych oraz statyki narządów rodnych i terapią obrzęków limfatycznych. Wykonuje masaż leczniczy w ciąży z elementami terapii manualnej. Indywidualnie dobrana terapia obejmuje działania z zakresu masażu, ortopedycznej terapii manualnej, terapii mięśniowo – powięziowej, terapii tkanek miękkich, PNF, neuromobilizacji oraz kinesiotapingu.
Mgr Daniel Borowski
Jest Absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu, kierunku Fizjoterapia.
Na co dzień pracujE w Klinice Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu ORSK im. Wiktora Degi w Poznaniu.
Ukończył z dyplomem terapię manualną metodą niemiecką, która opiera się na dokładnej diagnostyce zaburzeń narządu ruchu oraz jednoczesnym ich leczeniu. Dzięki rozbudowanemu schematowi badania różnicującego pozwala na postawienie hipotezy zaburzenia oraz zastosowanie odpowiedniej terapii. Jest to niezwykle skuteczna metoda w pracy z bólem pochodzenia stawowego, nerwowego oraz mięśniowego. Pacjent po terapii wie skąd powstaje jego ból i jak temu zaradzić aby ból nie wracał.
Dodatkowo w pracy z pacjentem często wykorzystuje wiedzę z kursu PNF jako elementy treningu funkcjonalnego.
W prywatnej praktyce zajmuje się rehabilitacją pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu. Zarówno tymi którym towarzyszą dolegliwości bólowe jak i po urazach – skręceniach stawów, złamaniach kości, zabiegach ortopedycznych.
Każdej osobie, która odczuwa ból bądź doznała urazu potrzebne jest indywidualna diagnostyka zaburzenia, celowana terapia tkanek oraz zalecenie odpowiedniego treningu – trening medyczny jest nieodzownym elementem w przywracaniu dobrostanu organizmu.


Mgr Jakub Urbanowicz
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu (kierunek: Fizjoterapia), Akademii Osteopatii w Poznaniu oraz Molinari Institute of Health w Londynie. Specjalista fizjoterapii. Stypendysta Rządu Duńskiego oraz Ministerstwa Sportu RP. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Umiejętności oraz doświadczenie zawodowe zdobył pracując w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego w Poznaniu oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu, w którym od 2016 roku pełni obowiązki kierownika Działu Fizjoterapia.
Pomaga Pacjentom wykorzystując szeroką wiedzę medyczną oraz techniki z zakresu osteopatii oraz fizjoterapii. W terapii skupia się zawsze na szukaniu i zwalczaniu przyczyny bólu i towarzyszących mu dolegliwości. W pracy z Pacjentem priorytet stanowią dla niego poprawa stanu zdrowia oraz jakości życia.

Mgr Marcel Maciejewski
Jest specjalistą w takich dziedzinach medycyny jak:
- Ortopedia i Traumatologia narządu ruchu
- Rehabilitacja medyczna
- Medycyna sportowa
Zajmuje się rehabilitacją następujących schorzeń:
- ból barku,
- bóle stawów,
- ból kostki,
- rwa kulszowa,
- łokieć tenisisty,
- bóle głowy,
- bóle pleców,
- skolioza,
- ból karku

Mgr Mikołaj Zozmann
Fizjoterapeuta Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w ORSK nr 4 im. Wiktora Degi w Poznaniu.
Swoje doświadczenie zdobył pracując w fizjoterapii ambulatoryjnej oraz domowej na terenie Poznania, a także na Oddziale Chirurgii Kręgosłupa w ORSK nr 4 im. W. Degi w Poznaniu.
Zajmuje się fizjoterapią ortopedyczną następujących schorzeń:
- po urazach i po operacjach w obrębie kończyny górnej, dolnej oraz kręgosłupa,
- z dolegliwościami bólowymi, dysfunkcjami narządu ruchu (kręgosłupa, stawów obwodowych oraz tkanek miękkich.
Pracę z pacjentem wzbogaca posługując się terapią manualną wg systemu niemieckiego, terapią tkanek miękkich, oraz plastrowaniem dynamicznym(kinesiotaping). Wykonuje także masaż leczniczy i limfatyczny.
Za cel stawia humanizm w pracy z pacjentem oraz indywidualne i kompleksowe podejście do każdej osoby.
Kontakt
Adres
- ul. Barwicka 14A, 60-192 Poznań
Numer kontaktowy
E-mail do rezerwacji
Godziny pracy
- Pon. - Pt.: 10 - 20, Sob.: 10 - 14